TYLE NOWYCH ZAKAŻEŃ! BLISKO REKORDU… STRACH SIĘ BAĆ?

– Niefrasobliwość ludzka jak tsunami rozmywa mur, który zbudowaliśmy przed epidemią. Mam nadzieję, że uda się zmobilizować ludzi do przestrzegania obostrzeń. Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy – mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny.

W Polsce stwierdzono 584 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Najwięcej z województw śląskiego (188) i małopolskiego (142). To jeden z sześciu najgorszych wyników w trakcie trwania epidemii. Tak źle nie było od początku czerwca, gdy statystyki podbijały zakażenia wśród górników.

W ostatnich dwóch tygodniach zatrzymał się ważnytrend w statystykach epidemii – spadek liczby osób chorych tzw. aktywnych przypadków. Obecnie to ponad 8539 osób, wzrost o ponad 300.

Czytaj więcej: DZISIAJ RZĄD ZNOSI OBOSTRZENIA

Prof. Gut wzrost zakażeń tłumaczy coraz bardziej powszechnym brakiem stosowania się do narzuconych obostrzeń, w tym zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek ochronnych podczas zakupów w sklepach. Radzi, aby podczas wakacji unikać tłumów w kurortach turystycznych.

Źródło: Wp Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *