Ukradł puszkę z pieniędzmi spod kościoła w Puławach!

Niespełna dobę po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży puszki z pieniędzmi z kościoła w Puławach, zatrzymany został sprawca tego czynu. Mężczyznę zauważył i rozpoznał Komendant Powiatowy Policji w Puławach podinsp. Rafał Skoczylas. 28 latek został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wnioskują o areszt.

 Zgłoszenie o kradzieży puszki z pieniędzmi z kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach wpłynęło do puławskiej komendy we wtorek. Policjanci zabezpieczyli monitoring z kościoła, na którym widać mężczyznę przygotowującego się do kradzieży, a następnie wynoszącego stojak na prasę, do którego przytwierdzona była puszka z pieniędzmi. Z zapisem monitoringu zapoznał się m.in Komendant Powiatowy Policji w Puławach podinsp. Rafał Skoczylas, zlecający funkcjonariuszom zadania w tej sprawie.    

Wczoraj przed południem, Pan Komendant, wracając do jednostki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa gdzie honorowo oddał krew, zauważył na ulicy mężczyznę, odpowiadającemu wizerunkowi sprawcy kradzieży stojaka i puszki z pieniędzmi. Natychmiast nawiązał rozmowę z mężczyzną, już po chwili upewniając się, że ma do czynienia z osobą z nagrania. 28 latek z powiatu ryckiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.      

Czytaj również: Papież odsuwa Bp Janiaka od kierowania diecezją!

W toku dalszych czynności, policjanci odnaleźli zniszczony stojak oraz uszkodzoną puszkę, z której sprawca po zerwaniu kłódki wyjął pieniądze. Obecnie śledczy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, a zatrzymany mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Ze względu na przestępstwa dokonane w przeszłości, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *