Ukradli jej torebkę na cmentarzu!

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm młodym mężczyznom, którzy na cmentarzu w Parczewie ukradło starszej kobiecie torebkę. 19-latek został zatrzymany już kilka minut po zdarzeniu, a jego 17-letni kolega chwilę później.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na terenie parczewskiego cmentarza. Kobieta sprzątała groby swoich bliskich. Była na tyle pochłonięta swoją pracą, że nie zauważyła jak z nagrobka zniknęła jej torebka w której był telefon komórkowy, klucze, dokumenty oraz pieniądze w kwocie 6 złotych.

Zauważyła dwóch młodych mężczyzn opuszczających cmentarz i zapamiętała ich wygląd. Rysopisy zostały przekazane dyżurnemu, a później policjantom. Po kilku minutach został zatrzymany pierwszy z nich. Był to 19 – latek z gminy Parczew. Mężczyznę rozpoznała pokrzywdzona. Chwilę później został zatrzymany jego kompan, także mieszkaniec gminy Parczew.

Czytaj również: Uszkodził przystanki i pojazdy pałką teleskopową!

Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że to pomyłka, jednak ich tłumaczenia były na tyle nieudolne, że w końcu przyznali się do kradzieży. Wskazali też miejsce gdzie wyrzucili torebkę oraz miejsce gdzie ukryli telefon.

Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *