UWAGA kolejne oszustwa na koronawirusa. Tym razem na „ubezpieczenie”

Przed oszustwami „na koronawirusa” przestrzega Federacja Konsumentów. Chodzi o osoby, które próbują nas naciągnąć, wykorzystując rosnącą w ostatnich dniach liczbę zakażeń.

-Należy uważać na oferty zabezpieczeń finansowych, które przypominają ubezpieczenia. Są one kierowane najczęściej do osób starszych, które są przekonywane, że ten produkt jest dla nich niezbędny w środku epidemii. Nie stoją za nimi firmy ubezpieczeniowe, tylko otoczka związana z epidemią. Te osoby są przekonywane, że wykupienie takiego produktu jest dla nich niezbędne, aby przeżyć pandemię. Ta otoczka jest potem brutalnie weryfikowana. Nie stoi za tym żadna wiedza medyczna, ani żaden lekarz – przekonuje w rozmowie z RMF FM prezes Federacji Konsumentów Kamil Pluskwa-Dąbrowski.

Przedstawiciele Federacji apelują, aby dokładnie analizować oferty, zwłaszcza jeśli dotyczą wyjazdów chroniących przed koronawirusem oraz zabezpieczenia finansowego na czas epidemii.

Czytaj więcej: Rekordowa ilość mandatów za brak maseczki

-Obecnie kwitną oferty pseudomedyczne. Nazywamy je pseudomedycznymi, bo mimo utrudnień w dostępie do lekarza, one nie poprawią naszego stanu zdrowia. Zalecamy bardzo dużą ostrożność przed tego typu zakupami. W nazwie takich ofert padają hasła typu „COVID-19”, „koronawirus”, „badania”, „odporność”, „pandemia”, jesteśmy na tym punkcie wyczuleni i jest to bezwzględnie wykorzystywane – zauważa Kamil Pluskwa-Dąbrowski.

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *