Uwaga na donosicieli! 30 000 kary za odwiedzanie rodziny w święta. Policja będzie kontrolować Polaków

Policja ma prawo kontrolować, czy w Wielkanoc Polacy nie gromadzą się w mieszkaniach. Podstawą będą donosy.

W święta policja będzie sprawdzić, czy w mieszkaniach nie dochodzi do „zgromadzenia” – Kary za przyłapanie w święta np. u rodziców, u których nie mieszkamy będą kolosalne. Wystarczający będzie donos sąsiada, aby funkcjonariusze sprawdzili, czy w mieszkaniu nie dochodzi do nielegalnego zgromadzenia.

– W takich przypadkach takie osoby raczej nie będą karane mandatami, tylko od razu będzie o fakcie informowana inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych – przekazał komisarz Robert Opas z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Czytaj także: KORONAWIRUS. Masowe groby w Nowym Jorku. [WIDEO]

W trakcie świąt służbę będzie pełniło ok. 25 tys. funkcjonariuszy prawa, żołnierzy oraz pracowników straży miejskiej.

Źródło: nczas.com

72 thoughts on “Uwaga na donosicieli! 30 000 kary za odwiedzanie rodziny w święta. Policja będzie kontrolować Polaków

 1. Choć ja zostaję w domu z córkami i nie będę spędzać świąt z rodziną, jak zwykle, to jednak uważam, że to jest przesada… Gdzie my żyjemy? W państwie policyjnym? Czy może w komunistycznym? To ograniczenie wolności ???

  1. Propaganda i wprowadzenie zamieszania. ŁAMIĄ PRAWO KONSTYTUCJI. JEDYNIE CO MOŻE TO TYLKO WPROWADZENIE STANU WYJĄTKOWEGO. Każdy sąd każdą karę umozy a przynajmniej powinien zgodnie z artykułem 228 Konstytucji RP która pozwala swobodne poruszenie sie po terenie RP wyjątek stanowi wprowadzenie stanu wyjątkowego, wojennego lub stanu klęski żywiołowej a stan epidemii nie jest takim stanem

   1. Dokładnie tak Zgodnie z artykułem 228 ustawy 3 konstytucji RP, w związku z artykułem 52 ustawy 1 oraz 31 ustawy 3, nie ma możliwości ograniczenia poruszania się po terytorium RP bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.
    Nie przyjmować żadnych mandatów!

  2. Kto nie zna prawa to niestety wpuści ich do domu a do tej grupy można zaliczyć głównie osoby w podeszłym wieku, są niestety zbyt łatwo wierni a akurat ta instytucja nie będzie miała ani chwili zawachania

  1. Człowieku Ty wiesz co piszesz widziałeś kiedyś ormowca na oczy, przeżyłeś to w jaki sposób oni działali, palnij się w ten pusty łeb i miej swoje zdanie na podstawie obserwacji a nie tego co piszą postkomunistyczni popaprańcy, sytuacja tego wymaga aby podporządkować się obostrzeniom, dociera w ogóle do Ciebie to jakie jest zagrożenie? jak Cię dopadnie zaraza to wtedy zmiękniesz, kilkanaście dni domowej kwarantanny i już odbija co niektórym..

   1. „sytuacja tego wymaga aby podporządkować się obostrzeniom” a czy to dotyczy wszystkich?
    To ci powiesz o 10 i 11 kwietnia w Warszawie?

  2. A konfidentów nie brakuje. Wszystkiego zakaz może ludzie mają po umierać w domu bez powietrza i w zamknięciu do czego to doszło już.?

 2. I bardzo dobrze to dla zdrowia całej Rodziny , dla szacunku dla starszych i chorych , dla lekarzy dla wszystkich nas , dla tych co codziennie dbaja by się wirus nie rozprzestrzeniał , lepiej przez dwa miesiace zrezygnować z odwiedzin żeby potem mozna było spokojnie razem przy stole usiąść ! kto rozważny zostaje w domu ci dla których podpiecie respiratora dla życia to nic takiego widpocznie muszą się sami eliminować !

   1. Orwo użyj mózgu a potem pisz komentarze, w takiej sytuacji mam dla Ciebie pytanko, czy w krajach zachodnich bądź w stanach też testują ludzi aby ograniczać ich wolność? sytuacja jest tam adekwatna do tej jaka jest u nas w kraju, krótko mówiąc siedź na dupie jak nie chcesz mieć problemów i stwarzać zagrożenie dla innych!!!

    1. Ludzie to zwykły fake-news,a Wy się podniecacie. Bez nakazu nie mogą wejść do mieszkania, można się też wytłumaczyć z odwiedzin na wiele sposobów, a w razie jak ktoś trafi na nadgorliwych funkcjonariuszy wystarczy nie przyjąć mandatu i żaden sąd nie skarze. Ktoś wypuszcza takie”kwiatki” pomyślcie dlaczego?

  1. ludzie popierajacy te zakazy i nakazy sa zwyczajnie glupi.i slepi.nic nie da zadne izolowanie itd .bo glupi rxad coraz wiecej ogranicza i nie widzi ze coraz wiecej jest zachorowan i zgonow.to nic nieda ale od kiedy rzad wogole myslal.haha

  2. Popieram cię to co napisałeś bo niektórzy przez cały rok nie odwiedzają bliskich rodziny a w tym trudnym czasie nagle są zbulwersowani

 3. Zgadza sie nie mogą wejść bez nakazu zresztą nie ma stanu wyjątkowego więc sąd każdą karę umozy przynajmniej powinien zgodnie z artykułem 228 Konstytucji RP która pozwala swobodne poruszenie sie po terenie RP wyjątek stanowi wprowadzenie stanu wyjątkowego, wojennego lub stanu klęski żywiołowej a stan epidemii nie jest takim stanem

 4. Myślę że cały czas chodzi oto żeby wyjść z epidemii,nie zarażać.Mam 90 letnich rodziców i to oni proszą mnie nie przyjeżdżaj.Więc wytrzymajmy.

 5. Pisowcy komunę do naszego kraju wprowadzili….. Absurd kurwa do lasu nie mogę wejść…. A do pracy jeżdżę autobusem gdzie jest 20 razy więcej ludzi jak w lesie…. Nigdy już na nich nie zagłosuję….

 6. Nie ma wprowadzonego stanu wyjątkowego…. Tzn ze moge sie przemieszczać i pojechać do rodziny…. I nie mają prawa mi mandatu wlepic… Nie dajcie się ludzie….

  1. Oczywiście że możesz ale jeśli są obostrzenia to normalny rozumny człowiek to zrozumie i się poprostu dostosuje. Nie dla rządu nie dla opozycji. Porostu z szacunku do drugiego człowieka sąsiada wojka cioci babci dziadka matki i ojca. Ze względu zwyczajnie na drugiego człowieka który dostasowuje się bo się boi ZWYCZAJNIE. Dobrze ty się nie boisz ok. Ale nie tylko Ty jesteś na tym świecie.

 7. I bardzo dobrze siedzieć na dupach za komuny to nie patyczkowali by się tylko palami ORMO by lało ale do większości ludzi to nie dociera dopiero jak ktoś z rodziny zachoruje to lament bo co rząd i służby robią

  1. Nemo szacun za ten komentarz, małolaty nic nie wiedzą co działo się w czasach zapyziałej komuny, szlag mnie trafia jak czytam te idiotyczne komentarze..

 8. Art. 228. Stany nadzwyczajne
  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  1. W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.
  2. Stan nadzwyczajny może być wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia, które podlega dodatkowemu podaniu do publicznej wiadomości.
  3. Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa.
  4. Ustawa może określić podstawy, zakres i tryb wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

 9. A ktoś ukarał tego Karakana za zgromadzenie w Krakowie i narażanie innych są równi i równiejsi gestapowców obostrzenia nie obowiązują a ludzi będą karać ormowcy .

 10. Zyjemy w panstwie troski aby idioci nie rozosili i nie zarazali innych niewinnych ludzi, zebt pandmia ustala, bedziemy mogli normalnie zyc

 11. Chyba sobie jaja robicie. A Kaczyński ile dostanie mandatu za złamanie zakazów. Wjazd samochodem na cmentarz, brak odległości 2 metrów, łamanie zakazów dotyc, acych zgromadzeń. Ja mam iść dwa metry od żony, nie mogę iść do lasu, policja mnie prześladuje gdy wyjdę z domu!!! Także niech spierdalają w dupie mam ich zakazy i obostrzenia

  1. Bartek włącz myślenie, są takie sytuacje w których nie da się uniknąć wszystkich ograniczeń, dlaczego przyczepiłeś się Kaczyńskiego? a pomyślałeś o tym jak wygląda sytuacja na codzień w marketach bądź w pracy w zakładach produkcyjnych etc, tam ludzie przez codziennie ocierają się o siebie i nikt z tego problemu nie robi, służby medyczne, policja etc mają z ludźmi bezpośredni kontakt, pewnych sytuacji się nie uniknie, co nie znaczy że jeśli możesz dla dobra innych ludzi zrezygnować ze swojego widzimisie to musisz się upierać przy swoim, co za ludzie uff

   1. Takie wasze głupie gadanie nakazy zakazy to nic nie pomoże jak masz się zarazić to cały czas siedząc w domu nie wychodząc dosłownie nigdzie to i tak się zarazisz ten wirus lata w powietrzu ptactwo które lata po niebie też roznosi patogeny .
    Wystarczy wilgoć w powietrzu uchylone okno w domu oddychasz i zarażony jesteś prosta logika proste myślenie.To musielibyśmy cały czas non-stop chodzić codziennie w skafandrach specjalistycznych maskach i siedzieć w bukrze .
    A z innej perspektywy patrząc na to jest to jakąś broń chemiczna pod przykrywką wirusa korony jest to zmodyfikowane przez człowieka ludzie mający silne geny i mocny kod dna przeżyją a reszta umrze to wszystko wiąże się z polityką na świecie i z jakimś krajem który chce dojść do władzy nad światem w jakiś tam sposób .
    A z całkiem innej strony wcale bym się nie zdziwił jakby tym kierowała jeszcze inna forma życia inteligentniejsza sto razy od człowieka.
    To zostało wymyślone otwórzcie oczy i zacznijcie wszystko obserwować tv internet radio wiadomości służby wojskowe policyjne itd.
    Miłego dnia życzę wszystkim.

 12. Do tych wszystkich chamów tutaj. Wychodźcie z domu, rozchorujcie się i sami sobie radźcie. Ja nie po to siedzę w domu, żeby takie osoby bez powagi sytuacji tępe miały w dupie czyjeś życie i zdrowie. Egoiści i chamy skończone. Niczym sobą nie reprezentujecie i jaka szkoda ze nas wrzucają do jednego wora. Wcale mnie nie dziwi, ze przez takich jak Wy za granica mówią ze Polak to cham. Komunę to Wy jeszcze będziecie mieli

 13. Choć jeden rozsądny głos. Są tacy którzy potrafią w imię dobra ogólnego się dostosować do zaistniałej sytuacji i tacy których nie interesuje co się stanie z tymi starszymi, słabszymi na zdrowiu ludźmi. To się nazywa EGOIZM. A mieszanie do tego polityki to już jazgot politycznych frustratów nie umiejących pogodzić się z rzeczywistością, którzy potrafią tylko narzekać a sami nic nie robią aby coś zmienić. Stwórzcie proszę nową siłę polityczną, tylko proszę nie na bazie istniejących i pokażcie że można rządzić lepiej. Pozdrawiam wszystkich tych co narzekają na Kaczorka a sami w życiu społecznym zachowują się jak on.

 14. Cóż życie w kaczystanie weszło w decydującą fazę. Jemu wolno wszystko a zwykłym ludziom nic. Mamy to co wybraliśmy. Dyktatorka kieszonkowego, który z niczym i z nikim się nie liczy. Aby utrzymać władze gotów jest poświęcić wiele ludzkich istnień bez mrugnięcia okiem, bo dla Niego to tylko statystyka. Jedyna tragedia dla dyktatorka to śmierć brata, bo to śmierć jednostki.

 15. A czy odwiedziny corki w domu rodzinnym, ktora jest tam zameldowana ale nie mieszka jest wbrew prawu ? Czy taka osoba bedzie takze ukarna w razie donosu ? Czy meldunek taka osobe chroni ?

 16. I to jest przykład wpływu mediów- zrobili Ci pranie mózgu a jedyne co do tego potrzebowali to włączonego telewizora i artykułów tego typu

 17. Kto nie zna prawa to niestety wpuści ich do domu a do tej grupy można zaliczyć głównie osoby w podeszłym wieku, są niestety zbyt łatwo wierni a akurat ta instytucja nie będzie miała ani chwili zawachania

 18. Akurat bym ich wpuścił do domu czy mieszkania. Zdziwili by się bardzo. Nie mają prawa wchodzić do czyjegoś domostwa. Niech pilnują te osoby co są rzeczywiście na kwarantannie jak przyjechali zza granicy i narazili swoje rodziny i innych. A ci debile z rządu jeszcze na potęgę ściągają potencjalnie chore osoby. Brakuje im kasy to czepili się społeczeństwa niech płacą za ich wymysły bezprawne. Izolacja dla chorych A nie wszystkich. I niech mi nikt nie mówi że to dla dobra wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *