UWAGA! NOWE WYTYCZNE WHO!

Światowa Organizacja Zdrowia państwa dotknięte pandemią COVID-19. Obawy ekspertów WHO dotyczą znoszenia obostrzeń dotyczących międzynarodowych podróży. Każdy taki wyjazd niesie za sobą ryzyko zachorowania na COVID-19.

Stanowisko na temat podróżowania zostało opublikowane na oficjalnej stronie Światowej Organizacji Zdrowia. Jak podaje „Reuters”, ze względu na wysokie prawdopodobieństwo zarażenia się koronawirusem należy ograniczyć międzynarodowe wyjazdy do „niezbędnych”.

Za „niezbędne” podróże WHO uznaje te odbywane w nagłych wypadkach, w ramach działań humanitarnych, transferu niezbędnego personelu oraz repatriacji. Stanowisko zostało opublikowane w reakcji na rosnącą liczbę infekcji w różnych częściach świata.

Z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19 wiele państw rozważa przywrócenie wcześniej obowiązujących obostrzeń. W ramach środków ostrożności mogłaby zostać wprowadzona kwarantanna dla osób przybywających zza granicy, musiałyby również przejść obowiązkowo testy na koronawirusa. Jednak wiele rządów krajów dotkniętych pandemią decyduje się na odwrotne działania, co niepokoi ekspertów WHO.

Czytaj więcej: SZUMOWSKI ZAPOWIADA DUŻY WZROST ZACHOROWAŃ

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie istnieje „zerowe ryzyko” zarażenia się koronawirusem w trakcie podróży. Jednocześnie na oficjalnej stronie WHO zapowiedziano aktualizację wytycznych odnośnie międzynarodowego przemieszczania się. Mimo że wskazówki mogą być one wykorzystywane przez rządy państw, nie są one egzekwowalne.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *