UWAGA OSZUSTWO NA KURIERA! NIE KLIKAJ W SMS-A

Policja ostrzega przed nową metodą wyłudzania pieniędzy przez oszustów. Ci wysyłają do swoich przyszłych ofiar SMS-y z linkami. Po jego otwarciu można stracić wszystkie pieniądze znajdujące się na koncie.

Policja z Poznania prowadzi dochodzenie w sprawie oszustwa. Jego ofiarą padła mieszkanka Poznania, która otrzymała SMS-a od osoby podszywającej się pod kuriera.

-Twoja przesyłka została wstrzymana z powodu nadwagi. Ureguluj należność 1,49 zł, aby ją otrzymać i uniknąć zwrotu do nadawcy – ujawnia treść SMS-a od oszusta Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Poza tekstem w SMS-ie znajdował się link, za którego pośrednictwem adresat przesyłki miał uregulować należność. W rzeczywistości odsyłał on do fałszywej strony banku, co pozwalało oszustowi zdobyć dane do konta przyszłej ofiary.

Czytaj więcej: Zderzenie busa i ciężarówki. Tragiczny wypadek!

O tym, że została, mieszkanka Poznania dowiedziała się dopiero rano. Zauważyła wówczas liczne powiadomienia, z których wynikało, że ktoś dokonał z jej konta nieautoryzowanych transakcji płatniczych. Straciła w ten sposób blisko 250 tys. złotych.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *