Via Italia – lubelski dostawca włoskich smaków!

Via Italia to wyjątkowe miejsce na mapie Lublina. To właśnie tu możesz odnaleźć smaki, które pokochałeś podczas podróży do Włoch lub poznać całkowicie nowe i rozsmakować w nich swoje podniebienie.

Via Italia tworzą przede wszystkim ludzie. Właścicielka, Monika Maria Zając, to osoba, która wręcz zaraża swoją miłością do włoskich smaków! Miejsce, które stworzyła, jest wyjątkowe – tworzone z sercem. Monika Maria Zając mieszkała przez 16 lat w Toskanii, a po powrocie do Lublina, postanowiła podzielić się swoją ukochaną Toskanią z jego mieszkańcami. W jej głowie zrodził się pomysł na to, by ściągnąć do miasta włoską tradycję, kulturę i prawdziwie włoskie produkty.

Ci, którzy chcieliby w swojej kuchni wykorzystać pełnowartościowe i wyselekcjonowane produkty sprowadzane prosto z Włoch, zdecydowanie powinni skorzystać z oferty sklepu Via Italia, który znajduje się przy ul. Archidiakońskiej 6 w Lublinie. Co ciekawe, już wkrótce wcale nie będziesz musiał wychodzić z domu,  by zrobić zakupy w Via Italia! Niedługo ruszy sklep internetowy, a co za tym idzie – pojawi się możliwość zakupu produktów z dostawą do domu! 

W sklepie Via Italia znajdziesz przede wszystkim oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno – Olio Extra Vergine d’Oliva, włoski makaron i ryż, aromatyczną kawę, toskańskie sery i wędliny, pyszne słodycze, konfitury, miody i przetwory, ale też doskonałe włoskie kosmetyki. Nie brakuje tu również podstaw włoskiej kuchni, czyli ziół (świeżych i suszonych), różnego rodzaju octów i mąki. Wszystkie oferowane produkty pochodzą m.in. z lokalnych toskańskich firm prowadzonych przez przyjaciół i sąsiadów właścicielki, ale także z innych regionów Włoch. Sprowadzane są bezpośrednio do Polski, więc jest to oferta najwyższej jakości.

-Produkty, które pokochali lublinianie to zdecydowanie oliwa z oliwek extra vergine i cała gama włoskich serów. Nie można też zapomnieć o bardzo cenionych blandach kawy włoskiej – podsumowuje dotychczasową działalność sklepu organizatorka warsztatów, Monika Maria Zając.

Okazuje się, że Monika Maria Zając nie poprzestała tylko i wyłącznie na otwarciu sklepu z włoskimi produktami. Prowadzi również bloga , na którym tworzy treści w taki sposób, że czytelnicy mogą razem z nią przenieść się choć na moment do słonecznej, przepełnionej aromatem i smakiem Toskanii. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, ale też być na bieżąco z informacjami dotyczącymi nowości w sklepie – koniecznie zajrzyj na bloga.

Ci, którzy uważają, że włoskie produkty nie wystarczą, by w ich kuchni na dobre zagościły Włochy, zdecydowanie powinni zainteresować się warsztatami kulinarnymi i razem z utalentowanymi prowadzącymi – wybrać się na wycieczkę po włoskich smakach i tradycjach. Gwarantujemy, że będzie to podróż kulinarna najwyższej klasy. Zdobyte doświadczenie z pewnością zrobi wrażenie na twoich bliskich!  W Via Italia odbyły się już warsztaty malowania kawą, które cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Lublina. W planach jest organizacja warsztatów oliwnych – bądź więc czujny i zapisz się na te wyjątkowe wydarzenie!

Rozkochana w Toskanii Monika Maria Zając to osoba niezwykle ciepła i pomocna. Jeśli marzysz o wakacjach w tym regionie Włoch, a nie masz pojęcia, w jaki sposób się do tego zabrać – możesz liczyć na jej pomoc. Szczególnie nieoceniona jest jej pomoc w wyborze odpowiedniego apartamentu na miarę różnych kieszeni, ale też wypożyczalni samochodowych, które umożliwią jak najwygodniejsze zwiedzanie. To jednak nie wszystko – tylko od Moniki możesz dowiedzieć się o najpiękniejszych miejscach regionu, o których nie ma pojęcia większość turystów! Jeśli planujesz nie tylko zwiedzanie, ale zależy ci również na skosztowaniu wspaniałych potraw – wskaże ci ona miejsca, które wyróżniają się prawdziwie włoskimi smakami, w których zakochasz się od razu!

Monika Maria Zając pomaga nie tylko w planowaniu, ale bardzo chętnie zostaje prywatnym przewodnikiem po Toskanii! Jej celem jest  oprowadzenie cię po najciekawszych, ale też najmniej znanych atrakcjach regionu. Skusisz się na tę przygodę?

Izabela Nestioruk

Fot. Materiał klienta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *