Ważny remont w szpitalu przy Alei Kraśnickiej w Lublinie zakończony

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zakończyła się przebudowa Oddziału Ginekologii i Położnictwa oraz pomieszczeń Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej.

Koniec remontu to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów szpitala. Ginekologia oraz rehabilitacja są teraz jednymi z najnowocześniejszych w Polsce – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wszystkie pięć kondygnacji w blok „E”, mieszczących Oddział Ginekologii i Położnictwa oraz Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, przeszły gruntowny remont.

Odrestaurowano dwie sale operacyjne, a boksy znajdujące się na trakcie porodowym wyposażono w wanny do porodów oraz nowoczesny węzeł higieniczno-sanitarny. W sali cięć cesarskich znalazło się stanowisko do resuscytacji noworodka.

Dotychczas wstrzymane na czas remontu porody rodzinne zostaną przywrócone po dokonaniu odbiorów technicznych oraz otrzymaniu pozytywnej opinii Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii oraz Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa. Na unowocześnienie oddziału ginekologii przeznaczono prawie 14 mln złotych.

Modernizacja budynku rehabilitacji

Dzięki przebudowie pomieszczeń w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej powstało więcej gabinetów zabiegowych. Na pacjentów czeka nowoczesny sprzęt do masażu wirowego i wodnego oraz basen. Sala gimnastyczna doczekała się wydzielonej sali ćwiczeń oraz dwóch pomieszczeń do ćwiczeń indywidualnych.

Czytaj również: Koronawirus w lubelskim – nowa zakażenia

Całkowity koszt robót Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej wyniósł ponad 8,7 mln złotych. Na wyposażenie przeznaczono blisko 250 tys. złotych.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *