WIEMY, CZEMU LICZBA ZAKAŻEŃ SPADŁA!!!

Czy naprawdę przestaliśmy chorować na Covid-19? A Może wraz ze zmianą Ministra zmniejszyła się liczba aktywnych zakażeń? My wiemy, co jest prawdziwą przyczyną!!!

Sierpień, początek września od 20 do 35 tys testów. Liczba zakażeń – około 700, momentami do 900.

Wrzesień:

3 września: 15,6 tys./ 612

4 września: 22,4 tys./ 691

5 września: 25,5 tys./ 567

6 września: 18,6 tys./ 437

7 września: 10,3 tys./ 302

8 września: 18,8 tys. / 400

9 września: 23,3 tys. / 421

10 września: 18,6 tys. /506

Liczba wykonywanych testów na COVID we wrześniu,a także/ liczba potwierdzonych zakażeń.

3 września zauważyliśmy spadek liczby wykonywanych testów o ponad połowę (2 wrzesnia powyżej 30 tys.) W porównaniu do sierpnia spadła też ogólna liczba wykonywanych testów. Spowodowało to również spadek ogólnej liczby zachorowań, które obecnie oscylują wokół 500 (wcześniej 900). Napisaliśmy do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wskazanie przyczyny, dla której spadła ilość wykonywanych testów. Niestety nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Pojawiają się jednak liczne głosy, że może to być spowodowane tym, że państwo przestało testować górników na szeroką skalę oraz zmianą w sposobie testowania – od września na testy kierują w głównej mierze lekarze rodzinni. Abstrahując od powodów, można zauważyć, że spadek liczby wykonywanych testów wiążę się z mniejszą liczbą zachorowań. Być może Ministerstwo Zdrowia wyszło z założenia: nie testujemy, nie mamy zahorowań? Innym powodem, dlaczego jest mniej zakażeń i mniej testów jest awaria aplikacji dla lekarzy rodzinnych gov.pl, w której wystawiane są skierowania na testy pod kątem zakażenia na COVID-19. Okazuje się, że w wielu przypadkach aplikacja nie pozwala na wystawienie zlecenia elektronicznego, co automatycznie wiąże się ze zmniejszoną ilością wystawianych zleceń na testy.

-Ostatniej doby przez zakładkę na gabinet.gov.pl 1,7 tys. testów zostało zleconych. Wiemy, że są w niektórych miejscach jeszcze problemy techniczne. Dlatego staramy się, żeby to na bieżąco uzupełnić, zlikwidować te problemy, bo to jest jedna z szybszych metod do zlecenia testu – odpowiedział Kraska. – Pacjent, który trafia po takim zleceniu elektronicznym, w punkcie drive-thru będzie pokazywał tylko dowód osobisty, nie potrzeba żadnego, czy papierowego, czy innego, skierowania na wykonanie tego testu – dodał.

Czytaj więcej: NOWY PODZIAŁ ŻÓŁTYCH STREF! BRAK STREF CZERWONYCH!

Przypomnijmy, że lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może obecnie wystawić skierowanie na pobranie wymazu. Ósmego dnia kwarantanny pacjent otrzyma SMS-a z wiadomością o kontakcie z lekarzem. Jeśli w wyniku teleporady lub wizyty domowej lekarz POZ stwierdzi, że wystąpiły u niego objawy charakterystyczne dla COVID-19, wystawi skierowanie na wykonanie testu. Lekarz zawiadomi też o tym sanepid. Lekarz POZ może również wcześniej skierować pacjenta na test, jeśli ten źle się poczuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *