WIEMY KIEDY BĘDĄ WYBORY!

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski po obradach okrągłego stołu ws. wyborów prezydenckich poinformował, że najprawdopodobniej wybory odbędą się 28 czerwca.

Dziś w Senacie odbyły się kolejne rozmowy w ramach okrągłego stołu ws. wyborów prezydenckich z udziałem m.in. przedstawicieli klubów parlamentarnych oraz marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.Gawkowskiego „kolejny etap okrągłego stołu pokazał, że rozmowy mogą prowadzić do porozumienia, że koalicja z opozycją potrafi znaleźć wspólny język”.


Według szefa klubu Lewicy obrady dają szansę, że uda się przeprowadzić „uczciwe, bezpieczne i we wszystkich tego słowa znaczeniu konstytuujące wybory prezydenckie”. – Po tym spotkaniu pewne jest jedno: chcemy, żeby wybory prezydenckie odbyły się jak najszybciej i termin tych wyborów to najprawdopodobniej 28 czerwca 2020 r. To już jesteśmy w stanie powiedzieć, bo przedstawiciele PiS powiedzieli, że to właśnie ta data będzie obligowała kalendarz wyborczy – oświadczył Gawkowski.

Czytaj więcej: Czy wrócą robocze niedziele?

Poseł PiS Marka Suski uważa, że rozmowy zakończyły się sukcesem. – Udało się nam uzgodnić jedną rzecz, że wszystkim nam zależy na tym, aby wybory się odbyły w takim terminie, żeby nie było przerwy w pełnieniu funkcji prezydenta i żeby prezydent mógł być zaprzysiężony do 6 sierpnia – oświadczył.

Suski dodał, że podczas spotkania zostały przedstawione propozycje poprawek i sposób pracy nad ustawą. – Krótko mówiąc na kolejnym posiedzeniu komisji (senackiej) zostaną przedstawione poprawki, z częścią z nich udało nam się zapoznać – powiedział Suski. Jednocześnie ocenił, że Lewica przyszła na spotkanie najlepiej przygotowana. – Przedstawili nam poprawki, do których będziemy mogli się odnieść po zapoznaniu się z ich skutkami – zaznaczył.

Źródło: Onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *