WOŚP również oszukany przez Chiny!

Jurek Owsiak oznajmił, że i on został oszukany przez chińskich producentów. Maseczki zakupione przez fundację nie spełniają norm.

Półmaski filtrujące KN95 stanowiące część Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej dla ratowników medycznych, nie spełniają normy pozwalającej na ochronę układu oddechowego personelu medycznego przed wirusem Sars-Cov-2.

Wydawałoby się, że tak nieprawdopodobna tragedia współczesnego świata, jaką jest koronawirus, sprawi, że wszyscy będą stosować bardzo jasne zasady wspólnej walki. Żadnych półśrodków, żadnego naciągania, a przede wszystkim żadnej ściemy w postaci fałszywego produktu. Już teraz wszyscy wiedzą, że certyfikat można wystukać, wydrukować – pisze o zajściu szef WOŚP.

11 maja fundacja otrzymała wynik badań przeprowadzonych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Sprawdź również: Testy do powtórki? 13,5 tys. górników do przebadania!

 -Z przykrością stwierdzamy, że staliśmy się kolejną ofiarą nieuczciwych praktyk chińskich producentów i że niestety nie jesteśmy jedyni. Wiemy już, że podobna sytuacja dotyka też inne firmy i organizacje w krajach, w których nieporównywalnie większe zamówienia okazały się nie spełniać norm. Jest to tym bardziej bulwersujące, że w obliczu pandemii uczciwość i rzetelność firm zajmujących się produkcją i dystrybucją sprzętów, mających za zadanie chronić nas wszystkich, powinna być na pierwszym miejscu – powiedział Jurek Owsiak.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *