WPADKA WIZERUNKOWA TVP?

O kolejnej wizerunkowej wpadce TVP pisze Michał McFly Kucharski z kanału Na OFFowo. O co chodziło?

„Słuchajcie, dzisiaj w Panoramie Lubelskiej zobaczycie materiał z demonstracji poparcia dla Białorusi. Drobny szczegół jest taki, że gdy ekipa TVP 3 Lublin przyjechała na miejsce, to było już po demonstracji, więc właśnie trwa jej powtórka, żeby rzetelne TVP mogło zrobić materiał
Warto dodać że organizatorem wydarzenia była Solidarność, którą łatwo powiązać z pewną partią polityczną…” – napisano na oficjalnym fanpejdżu kanału Na OFFowo.

Kiedy myślisz że TVP 3 Lublin bardziej Ciebie nie zaskoczy 😂Słuchajcie dzisiaj w Panoramie Lubelskiej zobaczycie…

Julkaissut Na OFFowo Keskiviikkona 9. syyskuuta 2020
Fot. Na OFFowo / Michał McFly Kucharski

Na zdjęciu widzimy protestującą Białorusinkę z flagą. Co ciekawe, potwierdza ona w komentarzu, że ekipa TVP przyjechała po demonstracji.

Na całe zdarzenie zareagował już dyrektor TVP, który wydał specjalne oświadczenie, w którym napisał:

„Próbującemu być popularnym fake-news’owcowi Michałowi McFly Kucharskiemu (podpisującemu się niekiedy Qucharski):M. Kucharski swego czasu próbował swoich umiejętności w TVP3 Lublin – nie udało mu się (mimo dobrej woli ze strony TVP3 Lublin), nie sprawdził się jako stażysta i został zwolniony w trakcie stażu w I połowie 2019. Może to wydarzenie motywuje jego anty-TVP3 Lublin nadaktywność”.

Czytaj więcej: JACEK BURY SPOTYKA SIĘ DZISIAJ Z MIESZKAŃCAMI LUBLINA

Próbującemu być popularnym fake-news’owcowi Michałowi McFly Kucharskiemu (podpisującemu się niekiedy Qucharski):M….

Julkaissut TVP 3 Lublin Keskiviikkona 9. syyskuuta 2020

-Oświadczenie dyr R. Montusiewicza mija się z prawdą – mówi Michał McFly Kucharski. – Należy podkreślić, że świadkowie oraz zapis wideo, który posiadam, pokazuje, iż ekipa TVP 3 Lublin przyjechała już po zakończeniu demonstracji. Nieprawdą jest również, że podpisuję się „niekiedy Qucharski”. Należy zadać pytanie, czy dyr. R. Montusiewiczowi chodzi o inną osobę, czy może postanowił wymyślić mi nowy pseudonim? Jeśli zaś chodzi o staż, to muszę zgodzić się ze stwierdzeniem: „Nie sprawdził się jako stażysta”. Przyjmując ofertę stażu od dyr. Montusiewicza nie sądziłem, że praca w tej telewizji może mieć dosyć specyficzną formę. Etyka dziennikarska nie pozwalała mi na tworzenie oraz podpisywanie się pod wieloma materiałami i działaniami TVP 3 Lublin. Oczekuję przeprosin od dyr. Montusiewicza za nazwanie mnie „fake newsowcem”. Pełny mój komentarz będzie można zobaczyć niebawem na mojej stronie „Na OFFowo”. – dodaje na zakończenie.

Fot. Beata Światłowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *