Wprowadzenie opłaty za korzystanie z szaletu w Parku Ludowym? Głosuj

W czwartek Rada Miasta zadecyduje czy wprowadzić opłatę za korzystanie z szaletu w Parku Ludowym. Mieszkańcy Lublina również mogą wyrazić swoje zdanie w tej sprawie.

Po zakończeniu renowacji Parku Ludowego pojawi się w nim nowy szalet miejski. Zgodnie z treścią uchwały, korzystanie z szaletu miejskiego miałoby kosztować 2zł.

Opłata za skorzystanie jest opłatą jednorazową i będzie obowiązywać od 01.01.2021.

Uzasadnienie uchwały:

W związku z rewitalizacją Parku Ludowego, w ramach której przewidziano powstanie dwóch szaletów publicznych, których funkcjonowanie zostało określone na tych samych zasadach co pozostałych szaletów publicznych gminy Lublin konieczne jest wprowadzenie odpłatności za korzystanie z tych szaletów po oddaniu ich do użytku. Na podstawie powyższego zasadna jest zmiana uchwały nr 268/X/2015 Rady Miasta Lublin z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za korzystanie z szaletów miejskich położonych na terenie gminy Lublin zmienionej uchwałą nr 71/III/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 31 stycznia 2019 r., poprzez dodanie do niej szaletów w Parku Ludowym.

Czytaj również: Zamkną cmentarze 1 listopada? Odpowiada wiceminister zdrowia!

Mieszkańcy Lublina mogą zagłosować w tej sprawie na stronie Fundacji Wolności – TUTAJ. Głosowanie mieszkańców zakończy się za 2 dni, a wynik głosowania radnych zostanie ujawniony za 5 dni.

Źródło: Fundacja Wolność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *