Wracają obostrzenia!

Wiceminister zdrowia o ew. powrocie restrykcji: Jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia.

Wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński zapytany o powrót do obostrzeń powiedział, że:

„Dynamika, a nie tylko bezwzględne wartości mają wpływ na to, jakie decyzje są podejmowane. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała, jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie rozważyć takie instrumenty jak kwarantanna”.

„Od samego początku zwracaliśmy uwagę, aby wraz z odmrażaniem zapewnić odpowiednie warunki pracy. (…)Premier Emilewicz spotkała się z przedstawicielami wszystkich branż, z którymi rozmawiała na temat tego, w jaki sposób mają one wracać do normalnego funkcjonowania”

„Będziemy sytuację wnikliwie analizować” – oświadczył.

Pytany, czy wrócą niektóre restrykcje, wiceminister zdrowia odpowiedział, że „jeżeli będzie przekonanie wśród ekspertów, że należy do części tych restrykcji wrócić, to my się przed tym nie cofniemy”. 

Przypomniał, że wprowadzenie obostrzeń w marcu na początku epidemii pozwoliło bardzo szybko zahamować wzrost zachorowań.

„Dynamika, a nie tylko bezwzględne wartości mają wpływ na to, jakie decyzje są podejmowane. Na wprowadzenie restrykcji i ograniczeń w Polsce miała na początku pandemii wpływ także sytuacja w krajach sąsiednich, która mogła prowadzić do destabilizacji”- oświadczył wiceminister zdrowia.

Czytaj również: Ziobro u Rydzyka. Atakuje Morawieckiego!

„Jesteśmy w kontakcie z partnerami z innych krajów europejskich i jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała(…) jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie – rozważyć takie instrumenty, jak kwarantanna, która przez kilka miesięcy w Polsce obowiązywała wszystkich przyjeżdżających z zagranicy”- powiedział Cieszyński.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *