Wracamy do szkoły! Ustalenia MEN i GIS!

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowują wytyczne odnośnie do zasad wrześniowego powrotu do szkół. Wstępne ustalenia mówią o braku konieczności noszenia maseczek i rękawiczek przez uczniów w czasie lekcji. Nie będzie także pojedynczych ławek, czy obowiązku masowego mierzenia temperatury.

Jak przekazał PAP resort edukacji, MEN i GiS pracują nad stworzeniem przepisów, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów. Zalecenia dotyczą pracy i nauki w trybie stacjonarnym.

Ministerstwo zaznacza, że nawet „najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach”.

Według ustaleń RMF FM szczegóły nowych przepisów epidemiologicznych podane będą dopiero w połowie sierpnia.

Obecnie wytyczne dotyczą częstego mycia rąk, wietrzenia sal po każdych zajęciach oraz większej liczbie lekcji poza budynkiem szkoły.

Z informacji stacji wynika, że nie będzie obowiązku noszenia maseczek i rękawiczek przez uczniów w czasie lekcji.

Jednak maseczki będą potrzebne podczas zgromadzeń większej liczby uczniów, czyli na przykład szkolnych apeli.

Nie będzie pojedynczych ławek ani obowiązku masowego mierzenia ich temperatury.

RMF FM podaje, że szkoły będą wdrażać procedury szybkiego powiadamiania rodziców o ewentualnej infekcji dziecka. Taki uczeń będzie odizolowany, a rodzic będzie musiał odebrać go ze szkoły.

Kontakt z rodzicami ma być utrzymywany za pomocą gorącej linii.

Czytaj również: Doradca Trumpa z koronawirusem!

Jeśli okaże się, że w danej placówce potwierdzono zakażenie koronawirusem do akcji ma wkroczyć powiatowy inspektor sanitarny, który wraz z dyrektorem szkoły, podejmie decyzję o ewentualnym jej zamknięciu szkoły i przejściu na system zdalnego nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *