WRÓCĄ OBOWIĄZKOWE MASECZKI

Łukasz Szumowski zapowiedział powrót maseczek! Wiemy kiedy to się stanie!

-Przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk – stwierdził Łukasz Szumowski w rozmowie z PAP. – Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie – oznajmił minister zdrowia, zapewniając przy tym jednocześnie, że drugiego lockdownu na pewno w Polsce nie będzie. Powróci natomiast obowiązek zakrywania twarzy m.in. w miejscach publicznych.

-W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi. W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić – powiedział Łukasz Szumowski.

W dalszej części rozmowy minister odniósł się do zakupionych przez Ministerstwo Zdrowia maseczek bez wymaganych certyfikatów.

-Niestety. Ten problem nie dotyka tylko Ministerstwa Zdrowia i, co więcej, nie tylko Polski. Maski niespełniające wymagań kupiło wiele państw świata, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i izba lekarska – powiedział.

Czytaj więcej: Szybkie pociągi z Lublina do Warszawy

-Komisja Europejska po naszym wskazaniu, że maski są wadliwe zdecydowała się zniszczyć ich całą partię, tj. 1,5 mln sztuk. Część podmiotów jednak rozdysponowała wadliwy sprzęt do szpitali, do personelu medycznego. Nasze maski, które okazały się wadliwe, nigdy nie trafiły do personelu walczącego z COVID-19. Jak widać, epidemia jest czasem, w którym firmy, instytucje i państwa dość gremialnie były wprowadzane w błąd – oszukiwane – dodał Łukasz Szumowski

Źródło: Polska Times

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *