Wróci nauka zdalna!

W polskich szkołach ma powrócić edukacja zdalna. Na początek w klasach najstarszych. Taki w tym momencie jest rządowy plan – twierdzą dziennikarze RMF FM. Mateusz Morawiecki oficjalnie już zasygnalizował, że w szkołach i na uczelniach pojawią się ograniczenia.

Jak twierdzi RMF FM, rząd pragnie wprowadzać ograniczenia w kolejności od najstarszych do najmłodszych dzieci. Jeżeli ministrowie przyjmą ten plan, to ograniczenia będą polegać na wprowadzeniu nauki zdalnej, ale w takim zakresie, by było to jak najmniej dotkliwe dla rodziców. W tym celu najpierw na naukę w trybie online mieliby zostać wysłani studenci. Następnie nauka zdalna miałaby zostać wprowadzona w liceach.

Najmłodsi uczniowie mają pozostać w szkołach. Zajęcia w podstawówkach mają jak najdłużej odbywać się stacjonarnie. Zatem – przynajmniej na razie – wprowadzane zmiany nie dotkną dzieci w żłobkach, przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych.

To pomysł rządu. Jutro zespół zarządzania kryzysowego ma podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie i jutro też rezultaty ma ogłosić premier.

Co ważne, nie będzie regionalizacji wprowadzanych w edukacji ograniczeń. Tak, żeby nie doszło do sytuacji, że dzieci z jednego województwa będą miały gorsze wykształcenie niż z pozostałych. Nie wiaomo, od kiedy te ograniczenia wejdą w życie.

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *