Wyniki konkursu foto „Kierunek lubelskie krajobrazy” (Galeria konkursowych zdjęć)

Wczoraj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie podczas wideokonferencji poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Kierunek lubelskie krajobrazy” pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska.

– Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego obrady jury nie należały do łatwych. Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy swoimi pracami pokazali piękne oblicze naszego województwa. – podsumował konkurs Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak.


Głównym celem konkursu, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, była promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane w granicach województwa lubelskiego, a także inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.


Projekt realizowany był w czterech kategoriach konkursowych:

  1. Poleski Park Narodowy.
  2. Roztoczański Park Narodowy.
  3. Lubelskie Parki Krajobrazowe.
  4. Lubelskie pszczoły i pasieki – z racji realizowanej przez Urząd Marszałkowski kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

W konkursie mogli brać udział dorośli i dzieci, którzy profesjonalnie lub amatorsko zajmują się fotografią. Wystarczyło do 7 września br. przesłać fotografie odzwierciedlające piękno lubelskiej przyrody w poszczególnych kategoriach konkursowych. Warunkiem było wykonanie fotografii w okresie wakacyjnym (od 3 lipca do 31 sierpnia br.). Każda osoba biorąca udział w konkursie mogła zgłosić maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych.

Oprócz tradycyjnych zgłoszeń do czterech kategorii konkursowych można też było zamieścić na Instagramie zdjęcia zrobione na terenie parków narodowych i krajobrazowych wytyczonych na terenie województwa lubelskiego, a także zdjęcia lubelskich pszczół i pasiek. W tej odsłonie konkursu brały udział wyłącznie zdjęcia opatrzone hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy. Komisja konkursowa przydzieliła za nie nagrody specjalne.

Do konkursu zgłosiło się 191 osób, z czego 189 przesłało konkursowe prace.
Do oceny komisji zakwalifikowano 677 prac, w tym:

  • 220 w kategorii „Lubelskie parki krajobrazowe”,
  • 190 w kategorii „Lubelskie pszczoły i pasieki”,
  • 161 w kategorii „Poleski Park Narodowy”,
  • 106 w kategorii „Roztoczański Park Narodowy”.

Komisja konkursowa obradowała w formie zdalnej w dniach 17-23 września br. Po podsumowaniu ocen przesłanych przez każdego z członków jury i zliczeniu punktów, dokonano wyboru 15 laureatów konkursu (po 3 w każdej kategorii konkursowej oraz 3 laureatów nagród specjalnych, tzw. instagramowych).

Autorom najciekawszych prac zostaną przyznane następujące nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł;

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł;

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł.

Lista laureatów oraz zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane na stronach:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
KAPLICZKA DOMOWA

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *