Zamknięta ulica Długosza. Zmiana w kursach autobusów!

Od wtorku planowane jest zamknięcie al. Długosza, przez co skomplikują się objazdy autobusów komunikacji miejskiej. Na ul. Popiełuszki wysłana zostanie zastępcza linia 702 jeżdżąca wokół centrum.

Z ruchu wyłączony ma być odcinek al. Długosza między Al. Racławickimi a wjazdem do szkół budowlanych. – Będzie się tu odbywała budowa nowej jezdni – poinformował Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. Podobne prace będą trwać na przyległym fragmencie Al. Racławickich.

Samochody jadące ul. Leszczyńskiego od strony stadionu zmierzą się objazdem przez ul. Popiełuszki. Tu dozwolony będzie również skręt w lewo, co pozwoli dojechać przez ul. Poniatowskiego do Al. Racławickich, choć tylko w prawo (w stronę ronda) lub na wprost (w ul. Sowińskiego).

Bez zmian ma działać skrzyżowanie Al. Racławickich z ul. Łopacińskiego. Jednak kierowcy wyjeżdżający z ul. Łopacińskiego i chcący dotrzeć na Czechów powinni się udać przez Al. Racławickie i ul. Poniatowskiego.

Piesi muszą się liczyć z miejscowymi zwężeniami chodników. Zamknięte wciąż będzie przejście przez ul. Poniatowskiego przy pustostanie do rozbiórki, a przez Al. Racławickie nie przejdziemy przy al. Długosza po stronie szkół chemicznych. Zamknięte zostanie przejście przez al. Długosza przy Al. Al. Racławickich, wyznaczone będzie zastępcze, nieco niżej, poza terenem prac.

Jak będą jeździć autobusy?

Z al. Długosza wycofanych będzie osiem linii komunikacji miejskiej. Ich dodatkowe objazdy skumulują się z tymi związanymi z zamknięciem odcinka ul. Lipowej. Niektóre linie będą mieć mocno pogmatwane trasy.

Linia 2 zamiast przez ul. Popiełuszki pojedzie w obie strony niczym linia 7, czyli przez Al. Racławickie i al. Sikorskiego.

Linie 4 i 13 z pl. Wolności mają kursować przez Zesłańców Sybiru, Kołłątaja, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie i al. Sikorskiego.

Linie 11, 15 i 44 będą kursować z Lipowej, jak obecnie, przez ul. Okopową. Nie skręcą jednak w ul. Chopina, tylko dalej, w ul. Zesłańców Sybiru, następnie pojadą przez ul. 3 Maja i skręcą w lewo w al. Solidarności. Tu najbliższym rondzie linia 44 skręci w prawo na Czechów, zaś linie 11 i 15 w lewo, aby przez ul. Czechowską, Leszczyńskiego i Popiełuszki dotrzeć do wiaduktu Poniatowskiego.

Linia 55 z pl. Wolności pojedzie ul. Zesłańców Sybiru, 3 Maja, al. Solidarności, Czechowską, Leszczyńskiego, Popiełuszki i wiadukt Poniatowskiego.

Linia 74 wróci na swój zwykły przystanek początkowy na Zesłańców Sybiru (teraz ma go na Okopowej, jak „ósemka”). W stronę Rudnika pojedzie przez ul. 3 Maja, al. Solidarności i al. Kompozytorów Polskich. W przeciwną stronę pojedzie przez al. Kompozytorów Polskich, al. Solidarności, 3 Maja, Kołłątaja, Narutowicza, Lipową i Okopową do końcowego na Zesłańców Sybiru.

Od wtorku po centrum zacznie kursować zastępcza linia autobusowa 702. – Ma na celu zapewnić obsługę rejonu ul. Popiełuszki i umożliwić przesiadkę na inne linie – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 702 pojedzie z Okopowej przez Chopina, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Sikorskiego, Popiełuszki, Leszczyńskiego, Czechowską, al. Solidarności, 3 Maja i Kołłątaja do Okopowej.

Czytaj więcej: Pornobiznes na Instagramie

Bez konieczności zakupu dodatkowego biletu z linii 702 będą mogli korzystać posiadacze biletu na linie 2, 4, 11, 13, 15, 44, 55 oraz 74.

Źródło: Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *