Zdejmujemy maseczki! Szumowski potwierdza?

W rozmowie z Polsat News, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie podana informacja o noszeniu maseczek w przestrzeni publicznej.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja. Są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt, podobnie jak wesela, wspólnie z panem premierem – odparł minister. – Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – dodał Szumowski.

– Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada – mówił szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News.

Czytaj również: Druga fala koronawirusa. Szumowski podaje datę.

Szumowski komentuje, że decyzja o utrzymaniu obowiązków zasłaniania ust i nosa w niektórych województwach, nie ma na celu podziału kraju, ale zapewnienie bezpieczeństwa jak największej liczbie osób.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *