Ziobro zapowiada śledztwa wobec lekarzy i pielęgniarek, którzy odmówili pracy z zakażonymi

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział wszczęcie postępowań wobec pracowników służby zdrowia, którzy odmówili pracy z zakażonymi pacjentami Domów Opieki Społecznej.

Wypowiedz Ziobry ma związek z dramatyczną sytuacją, jaka ma miejsce w wielu Domach Opieki Społecznej w Polsce. Jest bardzo wielu zakażonych, brakuje ludzi do pracy. Chorują nie tylko podopieczni, ale też wielu pracowników. Opiekunowie, bojąc się o swoje zdrowie, nie chcą zajmować się osobami zakażonymi i rezygnują z pracy.

Zbigniew Ziobro powiedział, że obowiązkiem lekarzy, pielęgniarek i opiekunów jest zajmowanie się pacjentami i dbanie o ich zdrowie nawet w trudnych warunkach.

„Podjąłem decyzję o tym, żeby uruchomić śledztwa mające na celu zadanie zbadać, czy nie doszło do naruszenia procedur związanych z gwarantowaniem bezpieczeństwa dla zdrowia i życia znajdujących się tam osób poprzez rozprzestrzenienie się na dużą skalę wirusa czy wręcz opuszczenie tych zakładów przez pracowników tychże” – powiedział Ziobro podczas konferencji prasowej.

Dodatkowo zaznaczył, że sprawa dotyczy pojedynczych przypadków, ale żaden z nich nie zostanie przez prokuraturę zlekceważony. 

Czytaj także: Poszukiwany przez policję wpadł, bo… źle założył maseczkę

„Człowieka jako przyjaciela sprawdza się, gdy jest problem, ale też i wyzwania weryfikują lekarza, wszystkich ludzi związanych z obszarem zdrowia i opieki właśnie wtedy, gdy jest ryzyko z prowadzeniem działalności. My nie możemy się zgodzić na sytuację, gdy osoby powołane doświadczenia opieki nagle znikają i tej opieki nie gwarantują.” – dodał.

Źródło: onet.pl, PAP )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *