Zlikwidowano nielegalną uprawę marihuany!

Policjanci zlikwidowali kolejną uprawę roślin konopi indyjskich i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wojsławice. W miejscu zamieszkania jednego z nich znaleźli też tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zgodnie z przepisami za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Chełmscy kryminalni wspólnie z policjantami z komisariatu w Żmudzi zlikwidowali wczoraj nielegalną uprawę marihuany w lesie w gminie Wojsławice. Zabezpieczyli kilkanaście roślin w różnej fazie wzrostu od kilkudziesięciu centymetrów do ponad 1.5 wysokości. W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wojsławice w wieku 23 i 26 lat. W miejscu zamieszkania młodszego z nich znaleźli i zabezpieczyli ponad 30 kg suszu tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

Czytaj również: Trzaskowski chce zlikwidować TVP!

Dzisiaj obaj najprawdopodobniej usłyszą zarzuty nielegalnej uprawy marihuany. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3. 23-latek odpowie też za nielegalne posiadanie tytoniu, za co grozi kara grzywny.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *