ZMIANY W RZĄDZIE. ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Nawet trzech ministrów może się pożegnać ze swoimi stanowiskami – tak wynika z nieoficjalnych informacji!

Przy planowanej rekonstrukcji z rządu mają odejść: minister finansów Tadeusz Kościński, szefowa ministerstwa pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Skąd te zmiany?

Minister finansów dostał propozycję kandydowania na prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. W programie „Money. To się liczy” Kościński zresztą nie ukrywał, że premier Morawiecki poprosił go, by kandydował na nowe stanowisko. – Czas, żeby Polska pokazała swoją siłę, wykorzystała swój głos – mówił minister.

O dymisji Marleny Maląg mówi się już od dłuższego czasu. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że „resort rodziny się zaciął”. A to przecież kluczowe dla PiS ministerstwo, które zajmuje się m.in. dystrybucją środków na program 500+.

Z nieoficjalnych informacji wynika też, że najważniejsze osoby w rządzie nie są zadowolone z pracy minister sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk kieruje resortem od grudnia 2019. – Wcześniej był tam świetny fachowiec, Witold Bańka, ale przeszedł do międzynarodowej agencji antydopingowej. Problem jest taki, że bardzo trudno znaleźć dobrego kandydata na to stanowisko, zwłaszcza w naszym środowisku – mówią nieoficjalnie politycy PiS.

Czytaj więcej: Koronawirus w Lublinie! Zarażone siostry zakonne!

Na giełdzie nazwisk, które mogłyby zastąpić Dmowską-Andrzejuk, pojawia się Kamil Bortniczuk z Porozumienia. „Nic mi na ten temat nie wiadomo” – zaprzecza Bortniczuk w smsie.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *