Znamy plany rządu odnośnie maseczek

Maseczki w komunikacji miejskiej i zamkniętych przestrzeniach, ale już nie „na świeżym powietrzu”. Tak wygląda wstępny plan na znoszenie obowiązku zakrywania ust i twarzy. Szczegóły dotyczące terminów i zasad mają zostać oficjalnie podane we wtorek.

Całkowite zniesienia obowiązku noszenie masek nie jest możliwy, bo epidemia w niektórych województwach wciąż trwa, liczba nowych zachorowań nie spada.

Najprawdopodobniej jednak zasada będzie taka, że na świeżym powietrzu (czyli na ulicach lub w parkach) obowiązku noszenia maseczek już nie będzie. Obowiązek ten pozostanie jednak w zamkniętych przestrzeniach. Jesteś w budynku? Noś maseczkę. Jesteś poza nim? Nie musisz. To w tej chwili najbardziej realny scenariusz. Wprost zależy on jednak od tego, ile w najbliższych dniach będzie nowych zachorowań.

Czytaj więcej: Małgorzata Manowska pierwszym prezesem Sądu Najwyższego

Co ważne – premier i minister zdrowia mają we wtorek ogłosić terminy wprowadzenia zmian. To kiedy przestaniemy nosić maski uzależnione jest cały czas od liczby nowych zakażeń w Polsce. Jeżeli będzie się utrzymywać na stałym poziomie, to znoszenie ograniczeń jest bliższe.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *