ZNAMY WARUNKI UTRZYMANIA KOALICJI!

Szef PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w cztery oczy ze Zbigniewem Ziobro, przedstawił trzy warunki, od których uzależnione jest utrzymanie koalicji.

Rozmowy między Kaczyńskim a Ziobro nikt z polityków obozu rządzącego trwały 4 godziny! Oficjalnie nie powiedziano, jakie rzeczywiście warunki postawił ministrowi sprawiedliwości prezes PiS.

Od rana w przestrzeni medialnej pojawiają się sprzeczne ze sobą informacje, które w rozmowach kuluarowych dementują czy to politycy PiS, czy Solidarnej Polski.

Najwięcej wzburzenia wzbudziły informacje RMF FM o żądaniu dymisji Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego, który uchodzi za bliskiego współpracownika i wręcz przyjaciela Ziobry. Rozmówcy Onetu zarówno w PiS-ie jak i w Solidarnej Polsce zaprzeczają, aby taki temat w ogóle się pojawił wczoraj wieczorem w willi na ul. Bacciarellego, należącej do Kancelarii Prezydenta.

Jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy mówi Onetowi nawet: – Mateusz Morawiecki chciał bardzo zdecydowanie wypchnąć Solidarną Polskę z rządu i koalicji. Na razie wydaje się, że ten plan się nie uda.

Wiemy czego Kaczyński zażądał od Ziobry!

-Solidarna Polska musi wycofać swoje weto dla ustawy dotyczącej zakazu hodowli zwierząt futerkowych i poprzeć ją w Sejmie po powrocie z Senatu, gdzie zapewne zostaną zgłoszone istotne poprawki
-Solidarna Polska musi być za kontrowersyjnym projektem ustawy, zakładającym bezkarność urzędników w przypadku łamania prawa w związku pandemią. Tutaj także mają zostać wprowadzone istotne zmiany, tak aby zarówno Zbigniew Ziobro, jak i prezes PiS mogli wyjść z twarzą

Zbigniew Ziobro ma czas do jutra na podanie ostatecznej odpowiedzi, co do przyjęcia przedstawionych warunków, od której uzależnione jest dalsze istnienie Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj więcej: Co dalej z rządem? Co zrobi Zbigniew Ziobro? Ekspert odpowiada

W środę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej ponownie ma zebrać się prezydium Komitetu Politycznego PiS, które ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie przyszłości całej koalicji i rządu. – Teraz wszystko zależy od tego, czy Ziobro zaakceptuje warunki. Tutaj nie ma negocjacji – mówi polityk PiS.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *