Zwabili dziewczynę na cmentarz przy ul. Lipowej – pobili ją i okradli!

Policja zatrzymała trzech nieletnich w wieku 14 i 15 lat. Zwabili na cmentarz swoją koleżankę, gdzie znęcali się nad nią, a potem okradli ze sprzętu elektronicznego. Sprawcy również biegali i skakali po nagrobkach.

W ostatnią niedzielę po południu z 15-latką skontaktował się znajomy, który zaproponował jej spotkanie na cmentarzu przy ul. Lipowej, gdzie miał przyjść z kolegami. Według zeznań pokrzywdzonej, podczas spotkania młodzi mieszkańcy Lublina zaczęli rzucać w nią kamieniami, kasztanami oraz uderzać po całym ciele kijami. 15-latka została też oblana piwem i opluta.

Jeden z chłopaków zabrał z jej plecaka tablet oraz telefon komórkowy o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Co więcej, w trakcie zajścia nieletni biegali i skakali po nagrobkach.

Nad sprawą pracowali kryminalni z komisariatu IV oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy wczoraj zatrzymali nieletnich i odzyskali skradzione mienie. Sprawcami okazali się dwaj 15-latkowie oraz 14-latek.

Wszystkim przedstawiono zarzuty kradzieży zuchwałej, znęcania się nad osobą nieporadną i znieważenia miejsca spoczynku.

Czytaj również: Dwa miesiące z Lubelską Kartą Miejską! Złóż wniosek – korzystaj z tańszej komunikacji miejskie

O ich losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.  Policjanci wnioskują o umieszczenie sprawców w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *